Analytics

30. 11. 2023

Publikácia „História na zjedenie“ bola predstavená čitateľom

Bratislavský V –klub bol dejiskom slávnostnej prezentácie knižnej novinky z dielne OZ Bratislavské rožky, ktorá nesie názov „História na zjedenie“. Ide o výber článkov z obľúbeného webu združenia, ktoré teraz vstupujú na knižné stránky. Na knihe som pracoval ako jeden z jej zostavovateľov.

V utorok 28. novembra 2023 Občianske združenie Bratislavské rožky usporiadalo v legendárnom bratislavskom V-klube slávnostné uvedenie knižnej novinky "História na zjedenie", s podtitulom „Výber článkov z internetového magazínu www.bratislavskerozky.sk“.

Ide o výber článkov za vyše 12 rokov existencie obľúbeného internetového magazínu „História na zjedenie“, ktorý OZ Bratislavské rožky vydalo v spolupráci s Občianskym združením Historia Aperta.

Do knihy autorsky prispeli: Ágnes Benyovszky Mánya, Peter Buday, Roman Delikát, Zuzana Godárová, István Hornyák, Štefan Hrivňák, Krisztián Kacsinecz, Elena Kurincová, István Veres, Ján Vyhnánek a výber článkov zostavili Eva Bolemant, Peter Janoviček a Sándor Papp ml.

Úspešné podujatie moderovala Zuzana Godárová. Hosťami na pódiu boli Ján Vyhnánek za autorov knihy, moja maličkosť za zostavovateľov a Jitka Rožňová, prekladateľka textov. Úryvky z publikácie prečítal herec Károly Tóth a knihu uviedol do života Michal Duchoň, vedúci Archívu mesta Bratislavy, prachom z políc mestského archívu.

Knihu „História na zjedenie“ si kúpite v stánku OZ Bratislavské rožky na Hlavnom vianočnom trhu, alebo v ich eshope.


Vydanie knihy podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia 2023.

Foto: Braňo Bibel

Žiadne komentáre: