Analytics

24. 10. 2023

Slávnostné uvedenie knihy "História na zjedenie"

OZ Historia Aperta a OZ Bratislavské rožky Vás srdečne pozývajú na slávnostné uvedenie knižnej novinky: "História na zjedenie: Výber článkov z internetového magazínu www.bratislavskerozky.sk".


Nová kniha z našej dielne je výberom spomedzi najlepších článkov, ktoré boli za vyše 12 rokov publikované na obľúbenom webovom magazíne s názvom „História na zjedenie“. Ten nájdete na internetovej stránke www.bratislavskerozky.sk. Publikácia prináša pútavé a často takmer zabudnuté príbehy zo starej Bratislavy. Dočítate sa v nej o osobnostiach mesta, jeho kultových miestach, umení i dobovom živote Prešporku. Autorský tím zložený z historikov, odborníkov na hudobné dejiny, dopravu, či publicistov, vám prináša historky vypátrané v hlbinách archívov, knižníc, či zachytené z rodinných spomienok. Vďaka činnosti Občianskeho združenia Bratislavské rožky sa však vynárajú na svetlo sveta a teraz vstupujú aj na knižné stránky.

Slávnostné uvedenie knihy sa uskutoční dňa 28. novembra 2023 (utorok), o 18.00 hod., v legendárnom V-klube Národného osvetového centra, Nám. SNP č. 12, Bratislava.

Moderuje: Zuzana Godárová.

Hostia na pódiu: Ján Vyhnánek za autorov knihy, Peter Janoviček za zostavovateľov a Jitka Rožňová, prekladateľka textov.

Facebook event

Vstup voľný.

Tešíme sa na Vás!

Vydanie knihy podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia 2023

Žiadne komentáre: